„Mazda“, gimusi kaip „Toyo Cork Kogyo“, 1920 m. Pradėjo veikti kaip staklių gamybos įmonė, tačiau greitai kreipėsi į automobilių gamybą. Pirmasis „Mazda“ automobilis, vadinamas „Mazda-Go“, triratis sunkvežimis pasirodė 1931 m., O po metų pradėjo eksportuoti į Kiniją. Tai buvo vienintelis automobilis, kuris buvo gaminamas, kol prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, kai Mazda gamyklos pradėjo gaminti šautuvus.
Mazda istorija
Po karo dalis „Mazda“ gamyklos trumpą laiką tarnavo kaip Hirosimos prefektūra. Gamyba ir eksportas atnaujinti 1949 m. Su tuo pačiu 3 ratų krautuvu. Pirmasis keturių ratų krautuvas buvo „Mazda Romper“, pristatytas 1958 m.
Pirmasis keleivinis automobilis atvyko 1960 m., „Mazda R360 Coupe“. Pirmoji „Mazda“ partnerystė su užsienio kompanija buvo 1961 m. Su NSU / Wankel, su kuria ji gamino ir sukūrė rotacinius variklius. Tai buvo padaryta siekiant atskirti „Mazda“ nuo kitų Japonijos bendrovių. Iki šios dienos „Mazda“ yra vienintelis „Wankel“ rotacinių variklių gamintojas, nes kitos įmonės (NSU ir „Citroen“) atsisakė dizaino 70-aisiais.
„Mazda“ atsipirko, nes jos modeliai greitai įgijo vardą kaip galingas, tačiau lengvas. Sėkmingiausia „Mazda“ serija buvo R100 ir RX modeliai, kurie galiausiai paskatino įmonės plėtrą.
Nuo 1970 m. „Mazda“ pradėjo žiūrėti didžiausią savo automobilių rinką – JAV. Jis atvėrė Šiaurės Amerikos filialą, pavadintą „Mazda North American Operations“, ir jis pasirodė laimėjęs receptas. Tiesą sakant, „Mazda“ modeliai buvo tokie sėkmingi, kad bendrovė netgi pagamino sukamasis krautuvas, pagrįstas rotaciniu varikliu.
1973 m. Ir naftos krizė, trokštantys rotaciniai varikliai, kuriuos „Mazda“ naudojo, sumažino pardavimus, tačiau Japonijos kompanija iš tikrųjų nebuvo atsisakiusi stūmoklinių variklių, todėl savo automobiliuose galėjo naudoti 4 cilindrų modelį. Mažesnės Familia serijos ir Capella gimė.
Tačiau „Mazda“ nenorėjo atsisakyti savo sportinių automobilių, ir nusprendė sukurti lygiagrečią gamyklą, kuri gamintų automobilius už pagrindinės srities ribų. 1978 m. Jie atėjo su labai sportišku RX7 ir vėliau su RX8. Stūmoklinis variklis taip pat pasirodė Mazda linijoje su MX-5 arba Miata.
1979 m. „Ford Motor Company“ tapo „Mazda“ investuotoju, turinčiu 27% akcijų po bendrovės finansinio nuosmukio. Vėliau, praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, „Ford“ įsigijo 20% daugiau įmonės po kelių bendrų įmonių, pavyzdžiui, naudojant „Familia“ serijos platformą „Laser“ ir „Escort“ modeliams, taip pat pastatė naują „Probe“ ir „Mazda“ gamyklą „Flat Rock“, Mičigane.
Devintajame dešimtmetyje prasidėjo dar viena bendra įmonė su „Ford“ 1991 m. „Explorer“, kuri pasirodė esanti bloga investicija Japonijai, o amerikiečiai pasinaudojo visais privalumais. 1995 m. „Mazda“ pradėjo kurti Miller dviračių variklius.
Pastaroji devintojo dešimtmečio dalis Japonijai nebuvo tokia pelninga kaip 1997 m. Įvykusi finansų krizė, per kurią „Ford“ įsigijo 39,9% bendrovės. Nuo to laiko intensyvėjo abiejų markių bendradarbiavimas, dalijamasi variklio konstrukcija ir net kai kuriomis platformomis („Ford Escape“ su „Mazda Tribute“ ir naujos kartos „Ford Focus“ su „Mazda Axela“).
Ateityje „Mazda“ ketina išlaikyti savo išankstinį mąstymą ir eksperimentinę technologiją, kurdama vandeniliu varomą automobilį. Iki šiol prototipas pasiekė 200 kilometrų autonomiją.
Šaltinis: autoevolution.com
VIN Mazda surasti čia.
Atminkite, kad prieš pirkdami patikrinkite transporto priemonės istoriją. Tai atliksite įvesdami toliau nurodytą VIN kodą Mazda: